nikomi

Technológie

Naše pokročilé metódy
spracovania materiálov

ProduktySlužby

rezba
call
laser

Laser

Laserové delenie materiálov

Disponujeme laserovým strojom TRUMF LC 4030. Tento etablovaný výrobca pôsobí na trhu viac ako 100 rokov a v súčinnosti s našimi odborníkmi ním dosahujeme výsledky rýchlo, kvalitne a flexibilne.

Stroj umožňuje presné delenie materiálov. Je vybavený inteligentnými softvérovými funkciami ako vysokorýchlostné rezanie, detekcia a korekcia deformácií materiálu, či detailné nastavenie parametrov pre bezchybné spracovanie rôznorodých materiálov.

Laserom delíme materiály do rozmerov až 2000 x 4000 mm v hrúbkach:

  • Noceľ do hrúbky 20 mm
  • Nnerez do hrúbky 15 mm
  • Nhliník do hrúbky 10 mm

Ohýbanie materiálov

Používame ohraňovací lis AMADA pre ohraňovanie do dĺžky 4 m. 

Precízne ohýbanie plechov pri kusovom i sériovom spracovaní zaručuje CNC technológia riadená počítačovo programovanými inštrukciami. Garantujeme milimetrovú presnosť ohybu aj pri komplikovaných tvaroch.

Pri mäkkých kovoch eliminujeme stopy po spracovaní pre dokonalý vzhľad.

ProduktySlužby

group-1412

Ohýbanie

zvaranie

Zváranie

Zváranie metódami TIG, MIG a CO2

Naši certifikovaní pracovníci zvárajú nerezové výrobky a priemyselné konštrukcie rôznych veľkostí: od drobných zvarencov po nadrozmerné 16,5 tonové. V NIKOMI používame inovatívnu zváraciu techniku LORCH, overenú viac ako 50 rokmi praxe.

Pulzná technológia SpeedPulse nám dovoľuje zvárať rýchlejšie o 30% pri ušľachtilej oceli a pri bežnej až o 48%. A to pri maximálnom dôraze na kvalitu a vzhľad zvaru. Používame niekoľko metód zvárania:

TIG (Tungsten Inert Gas)

Manuálne zváranie v ochrannej atmosfére inertného plynu. Umožnuje precízne zváranie aj pri tenkých kovoch i v miestach, kde hrozí tepelná deformácia. Pomocou TIG dosahujeme vysokokvalitný, estetický zvar.

MIG (Metal Inert Gas) 

Poloautomatické zváranie v ochrannej atmosfére inertného plynu. Používame najmä pri materiáloch ako hliník a jeho zliatinách, kde umožňuje rýchly, no stále kvalitný zvar.

CO2  (MIG/MAG)

Vyhľadávaná metóda vďaka kvalitným zvarom pri nízkych nákladoch. Dokážeme ňou efektívne zvariť materiály rôznych hrúbok a získame vzhľadný zvar v tvare húsenice.

Delenie materiálov pásovou pílou

Rýchle a presné delenie kovových materiálov na požadované rozmery a tvar nám umožňuje pokročilá pásová píla PEGAS. Dovoľuje nám deliť kovové materiály rôznej tvrdosti a hrúbky a to bez akýchkoľvek nepresností či deformácií.

ProduktySlužby

delenie

Delenie

Zakružovanie

Zakružovanie

Zakružovanie

Využitím 3-valcového a 4-valcového zakružovacieho stroja spracúvame plošné materiály do zvarných a nosných konštrukcií.

Zakružujeme materiál do dĺžky 2 m a pri nerezovom materiáli do hrúbky 6 mm.

Obrábanie kovov

Brúsenie
Realizujeme podľa požiadavky zákazníka. Ponúkame dobrúsenie na presný rozmer, dizajnové brúsenie nereze alebo brúsenie pod povrchovú úpravu.

Odihlovanie
Využitím pokročilého nemeckého vybavenia LISSMAC odstránime neželané ostré hrany na vnútorných i vonkajších obrysoch materiálu.

Frézovanie
Univerzálnou frézou s presným digitálnym zameriavaním vytvoríme  požadovanú formu a tvar kovového materiálu.

Sústruženie
Ponúkame precízne obrábanie vonkajších i vnútorných povrchov kovových častí, či dielcov.

ProduktySlužby

Obrábanie kovov

Obrábanie

pieskovanie

Balotinovanie

Balotinovanie (pieskovanie) nerezových konštrukcií

V našej balotinovacej kabíne s rozmerom 14 x 5 x 4 m dokážeme prispôsobením intenzity tlaku efektívne ošetriť zvarence od drobných až po nadrozmerné.

Prúdom sklenených mikroguľôčok zjednotíme povrch kovových predmetov a zlepšíme ich korózne vlastnosti. Ide o dekoratívny spôsob spracovania kovu, ktorý týmto procesom získa jemne poréznu, no jednoliatu textúru.

Balotinujeme (pieskujeme) nerezové konštrukce a zvarence do dĺžky 14 m.

Elektropulír a práškovanie

realizujeme v kooperácii s osvedčenými partnermi

Elektropulír
Používame na vyhladenie kovových materiálov. Dosiahneme tak perfektne hladký vzhľad. Vykonávame ho v elektrolyte pomocou elektrického prúdu. Odstraňuje vrstvu oxidu z povrchu kovu a výsledkom je vyhladený povrch. Príkladom využitia sú produkty pre elektropriemysel.

Práškovanie
Umožňuje nám dosiahnuť vynikajúci vzhľad s trvácnym náterom. Farbu aplikujeme v elektrostatickom poli, vďaka čomu rovnomerne priľne na nanášaný povrch. Po práškovaní vytvrdzujeme náter v komorovej peci pri 190°C, kde sa farba zleje do jednoliatej odolnej vrstvy.

Zárukou dokonalého výsledku je náš špecializovaný tím s dlhoročnými skúsenosťami s opracovaním povrchov kovov.

ProduktySlužby

praskovanie

Elektropulír
a práškovanie

cnc

CNC

CNC obrábanie

realizujeme v kooperácii s osvedčenými partnermi

V spolupráci si našimi overenými partnermi ponúkame rozmanitú výrobu presných súčiastok z kovu technológiou CNC (Computer Numerical Control). 

Je to obrábanie kovov riadené počítačovo programovanými inštrukciami a výhodou je poznateľne vyššia presnosť ako pri tradičných, manuálne riadených zariadeniach. Umožňuje nám ponúkať precízne výsledky aj pri spracovaní najzložitejších zákaziek.